" />

MOBİLYA ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

06 Ocak 2022
MOBİLYA ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

MOBİLYA ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Kuşkusuz herkes satın aldığı mobilyayı hiçbir sorun yaşamadan yıllarca kullanmak ister. Ancak bu maalesef her zaman mümkün olmuyor. Çünkü mobilya seçerken genellikle kaliteden çok tasarımına önem veriyoruz. Bu da seçilen mobilyaların uzun süre kullanılmasını sağlayamıyor çünkü tüm mobilyaların üretimlerinde dayanıklı malzemelerin kullanıldığından söz edemiyoruz. Peki, mobilya alırken nelere dikkat edilmeli?

Önce Kalite Ve Sağlamlık!

Öncelikli olarak kriteriniz mutlaka kalite ve dayanıklılık olmalıdır. Kaliteli malzemelerden üretilen mobilya modellerini çok uzun süre deforme olmadan ya da yıpranmadan kullanabilirsiniz. Ancak dayanıksız malzemelerden üretilen mobilyalar tahmin edebileceğiniz gibi uzun bir kullanım ömrü sunamıyor. Bu nedenle tasarımından önce mobilyalarının üretiminde hangi malzemelerin kullanıldığını sorgulamanızda fayda var.

Ahşap Mobilya Alırken Bunlara Dikkat!

  • Dolap kapakları tam olarak kapanabilmeli.
  • Çekmeceler kolay sürülebilmeli.
  • Mobilyaların iç kısımlarında (çekmece içi vs) içlerinde kıymık olmamalı.
  • Uzun olan raflarda mutlaka destek bulunmalı.
  • Kapısı sürgülü olan mobilyalardan gıcırtı gelmemeli, sürtünme olmamalı.
  • Mobilyanın konstrüksiyonu dayanıklı olmalı.
  • Köşe bölümlerinde çıkıntılar olmamalı.
  • Masa ayakları yere tam basmalı.

 

Şayet ahşap olan mobilyalarda bu özelliklere dikkat ederseniz daha kaliteli bir tasarım seçimi yapma şansınız olur. Bununla birlikte koltuk takımları gibi kumaşla kaplı olan mobilyaları tercih ederken de dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar olduğunu belirtelim. Örneğin kumaş kaplamalarda kaliteli kumaş çeşitleri tercih edilmiş olmalıdır.

Kumaşlar terletmemeli ve aynı zamanda sadece kumaşlar değil kumaşların dikiş bölümlerinde de kaliteli iplikler kullanılmış olmalıdır. Kimi zaman kumaş kaplamalara çeşitli süslemeler de ilave edilebiliyor. Bu süsleme materyallerinin çok iyi bir şekilde koltuk modellerine eklenmiş olması gerekir. Aksi halde süslemeler düşebilir ve daha önce eklendiği yerde yırtılmalar meydana gelebilir.

‘Kaliteli Mobilyalar Pahalıdır’ Anlayışından Kurtulun!

Kaliteli malzemelerden üretilmiş olan mobilyaları satın almak için çok yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kaliteli mobilyaları da uygun fiyatla satın alabilirsiniz. Bunun için sadece online sipariş sitemiz gibi doğru adreslerden alışveriş yapmanız yeterli olacak. Böylelikle minimum düzeyde bütçe ayırarak uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.